Форум за социалистическите мотоциклети
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ретро парад Несебър 2009

2 posters

Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Чет Юли 30, 2009 9:54 am

На 22 август в Несебър ще се проведе Третата национална среща на собственици на ретро мотоциклети, комбинирана с традиционния парад за ретро автомобили и мотоциклети Несебър - Св. Влас. Ще присъстват мотори от почти всички кътчета на нашата мила татковина, приканвам и вас, колеги да се отзовем и да посетим това наистина забележително мероприятие bounce
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  nsskds Чет Юли 30, 2009 12:54 pm

Нямам търпение. Искам да видя твоята машина.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Чет Юли 30, 2009 5:17 pm

Моята машина тая година няма да имаш удоволствието да я видиш. Реставрация (качествена) не се прави за ден-два, надявам се за догодина да го стъкмя вече Балки, но всичко зависи от финансите.
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  nsskds Чет Юли 30, 2009 11:17 pm

Защо така? От 1985 съм легално в отбора на двуколесните(трето поколение, дядо ми, баща ми и аз) и много добре знам как се подържа и реставрира един мотоциклет. Още повече ако имаш 5 броя с донорите. Ако си запален моторист не би пропуснал и един сезон. Срещам те по много форуми и не видях нито една снимка на твоя машина. Това ме озадачава. Не срещам твои мнения по практическите въпроси, спускаш се само в теоретични теми. Ако действително имаш 5 машини, то до сега поне една щеше да е в движение, а в същото време може да си правиш от останалите 100%-ов оригинал. Не знам дали съм прав, но оставам с такова впечатление, а именно, че практиката ти е слаба, като анализирам горепосочените факти.

PS: Ще се опитам да съм свободен за този събор за да се запозная с теб. Да побъбрим и поспорим на обсъжданата във форума тематика, защото както се казва: „В спора се ражда истината”.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Пет Юли 31, 2009 9:11 am

Прав си, че не съм публикувал много снимки на моторите ми, по единствената причина, че са в окаян вид и в момента не искам да ги показвам. Все пак има някои, които съм публикувал, и от които може да видиш за какво иде реч, с колко сериозно нещо съм се захванал. Реставрацията изисква средства, аз за един резервоар, съхранен незнайно как чисто нов до ден днешен се изръсих 150 лв., ако не бях толкова запален би ли преценил дали щях да ги дам? Не съм от колекционерите паралии, чиито антики излизат съживени само за броени месеци, за всичко разчитам на себе си, на своите средства и търпение. Точно преди година, веднага след като се бях прибрал от миналогодишното издание на Националната среща на собственици на ретро мотоциклети в Несебър се залових да разглобявам, почиствам и реставрирам каквото мога по най-ценния ми Балкан - семейна реликва, М2 от 1964 г. Нещата вървяха с добро темпо, докато не дойде кризата миналата есен, от тогава насам темпът се забави, но меракът си е същия, така че просто стой и се ослушвай за премиерата. Друго, което искам да поясня е, че мотопарка ми се намира на има няма 320-330 км. от настоящия ми адрес, което си е известно неудобство, няма да споменавам колко и какви части съм мъкнал по гарите, спирките и еконта в двете посоки. За 100 %-ното попълване на оригиналността ми пречи намирането на здрави, много добре запазени комплект заводски гуми. Взел съм сега едни други, които със шарката си бледо следват стила на оригинала, но все пак ако намеря от едновремешните, ще сложа именно тях. Проблем ми е също намирането/изработването на други нови гумени изделия - степенките за водача, маншона на веригата и гумичките на скоростния лост и манивелата.
След всичко, казано до тук, може би ти се е изяснило, защо се бавя, просто не искам да претупвам нещата, искам да ги направя веднъж, за да се кефя аз, и другите да оценят положения труд.
За срещата в Несебър и аз се надявам да се видим, колкото повече - толкова повече! Има един само неясен засега момент - кога ще ме пращат на Ново село за съвместното учение с американците. Надявам се да е след 22-ри, защото за мероприятието в Несебър се глася още от миналогодишното му издание, при това с разчет да участвам двуколесен тая година, но за съжаление няма как да стане тая работа. Ако наистина вярваш, че полагам усилия и не съм просто някакъв безхаберен спамер, стискай палци да имаш щастието да се полюбуваш на съживения Балки, това е от мен за сега, както казах, дано имаме късмет да се засечем повече ентусиасти за събора........ Very Happy
ПП Между другото имам машини в движение, просто си ги карам когато се прибера за 2-3 дни, но идеята ми е да вдъхна живота отново в любимеца ми Very Happy
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  nsskds Пет Юли 31, 2009 1:39 pm

Тук във Варна има един човек, известен на варненци, като „Васко-Гумичката” (познай защо). Още утре ще се поинтересувам дали е още жив и извършва ли още дейността дала му прякора.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Пет Юли 31, 2009 2:43 pm

Дано да стане работата, ще има да черпя ако е така........ Very Happy
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Съб Авг 01, 2009 11:32 am

Недко, какво стана, намери ли човека?
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  nsskds Съб Авг 01, 2009 11:48 am

Разбира се, нали обещах. За съжаление днес е почивен ден и човека който ми даде новите координати (нови за мен, от доста време се е преместил) ме посъветва да изчакам делничен ден. През седмицата ще го посетя.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Съб Авг 01, 2009 1:52 pm

ОК, чакам развитието на нещата! Обясни му, че искам да му дам старите степенки и гумички и да направи точно едно към едно копие на тях, но да изглеждат нови, нали си е майстор.....
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  nsskds Пон Авг 03, 2009 11:12 am

xyligan_s_balkan, май ударихме на камък. Не се срещнах с точния човек(имам малко лични проблеми за решаване и го потърсих доста късно), но говорих с негови клиенти. Запознатите с асортимента ми казаха, че произвежда предимно уплътнители - гумички за спирачни системи и разни такива. Въпреки това ще искам да се срещна лично с него и да се уверя в това което ми казват, пък и може да ме насочи към негови колеги от бранша.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Пон Авг 03, 2009 12:18 pm

Надявам се да излезе нещо.....
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  xyligan_s_balkan Нед Авг 23, 2009 5:19 am

Беше страхотно, запознах се с нови хора, между които и nsskds, шоуто беше зрелищно Smile
http://xyligansbalkan.snimka.bg/motorcycles/neseb-r-2009.413429
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ретро парад Несебър 2009 Empty Re: Ретро парад Несебър 2009

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите