Форум за социалистическите мотоциклети
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Балкан 350

2 posters

Go down

Балкан 350 Empty Балкан 350

Писане  nsskds Пон Юли 06, 2009 12:32 pm

nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Балкан 350 Empty Re: Балкан 350

Писане  nsskds Пон Авг 03, 2009 11:25 am

xyligan_s_balkan я си кажи мнението за това чудо.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Балкан 350 Empty Re: Балкан 350

Писане  xyligan_s_balkan Пон Авг 03, 2009 12:19 pm

Аз си го бях изказал във Балкан форума, ама нещо не си виждам постовете.......
"........През 1963 г. е изработена серия кросови мотоциклети с 350 кубиков двигател, а паралелно със серийния мопед Балкан-50 върви разработката на негова спортна разновидност, под ръководството на Иван Калчев........"
Действително има данни за съществуването на този модел, но доколкото ми е известно, е била пусната малкa серия, която по неясни причини не е пусната в серийно производство. Вероятно са давали доста дефекти и от завода (а може би и от Партията) са взели решение това да си остане само еднa мечта
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Балкан 350 Empty Re: Балкан 350

Писане  nsskds Пон Авг 03, 2009 1:33 pm

Знам, че е имало производство на 350сс, но съм останал с убеждението, че става въпрос за първите модели и след като са показали редица дефекти, са се върнали на 250сс версия. Някъде четох и за двуцилиндров спортен(не сериен) модел. Тук обаче става въпрос за нещо различно. Също така ме притесняват тези ръбести форми на цилиндъра. Нещо не типично за марката.
nsskds
nsskds

Брой мнения : 93
Join date : 15.06.2009
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Балкан 350 Empty Re: Балкан 350

Писане  xyligan_s_balkan Вто Авг 04, 2009 9:40 am

Абсолютно същото мнение изказах и аз, тогавашната концепция на произвежданите от Завод 12 - София двигатели МД 250 ("Витоша") и МД 50("Люлин") не е включвала такива ръбести форми на цилиндъра и главата, те се появяват по-късно при моделите на МЗ и Ява-ЧЗ. Според мен е възможно някой да си е поиграл да пригоди именно цилиндър и глава от МЗ, но не смея да твърдя на 100 %, за да не влизам отново в конфронтации, както и да е, аз съм скептичен относно автентичността на представения мотоциклет. Интересно ми е защо нямаше развитие в тази тема? Никой не се нае да даде малко повече инфо, да свали да речем главата и цилиндъра на двигателя на мотора, да се прегледа заводската табелка с информация за модела.........Ако се докаже, че наистина това си е оригинален заводски Балкан 350, много ще се радвам един ден да имам възможността да го разгледам отблизо и да се снимам за спомен с него cyclops
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Балкан 350 Empty Re: Балкан 350

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите